Výšky sedící osoby

3
Přečteno 25 487 x

 

Program, který vypočítá přibližné hodnoty výškových úrovní jednotlivých bodů lidského těla v závislosti na výšce postavy.


Tento program je vytvořen ve Flashi. Pokud jste si jej zobrazili v iPhone nebo iPod-u pravděpodobně nebude zobrazen.

Pozn. redakce:

Data jsou založena na výzkumu ze 70-tých let dvacátého století v ČSSR. Poněvadž od té doby neproběhl na našem území žádný podobný průzkum, z něhož by byly publikovány relevantní výsledky, jsou výše uvedené hodnoty nejblíže reálného stavu v naší populaci.

Samozřejmě každé lidské tělo je specifické, tudíž je nutné brát hodnoty s rozumnou tolerancí.

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Hodnoty jsou mírně zavádějící na první pohled – není zřejmé, které rozměry (vzdálenosti) představují. Přinejmenším šipka s údajem 432 mm a hodnoty v levé části vizualizace – dal by se vytvořit nesprávný závěr, že vzdálenost ramena – sedací plocha je 560-432=128 mm

    • Už jste druhý, který na to upozorňuje – výšky jsou samozřejmě vztaženy k výšce sedu. Doufám, že se k tomu v brzké době dostanu a problém ujasním.

      • Velmi oceňují Vaši rychlost i snahu, a nechci působit dotěrně, ale pořád to není úplně „správně“ – jednotlivá čísla pořád nedávají smysl v Euklidovské geometrii, pokud nejsou naznačený kóty, kterou vzdálenost jednotlivé údaje představují, nebo počátek souřadnic.

        Navrhují v levé části obrázku, například, uvést vzdálenosti od sedu, v pravé – od podlahy, (nebo naopak).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*